A biometrikus rendszerek piaca 2029-re eléri a 84,5 milliárd dollárt

A biometrikus rendszerek globális piacának értéke 2024-ben várhatóan 47,2 milliárd USD lesz, és az előrejelzések szerint 2029-re eléri a 84,5 milliárd USD-t; 2024-től 2029-ig várhatóan 12,3%-os CAGR-rel fog növekedni. Az információ a Marketsandmarkets elemzőinek legfrissebb kutatásából származik, amely szerint a biometrikus adatok növekvő integrálása a fogyasztói elektronikába lendíti leginkább az erőteljes növekedést. (tovább…)

A Suprema elindítja a Bioentry W3 architelesítő fejlesztését

Az egyszerű, oszlopos kialakítás ellenére a Bioentry W3 hatékony architelesítési teljesítményt és tartósságot kínál, így beltéri és kültéri környezetben egyaránt ideális. A Suprema új megoldását úgy tervezték, hogy az adatvédelem elsődleges prioritást élvezzen, és a kijelző nélküli kialakítással és a rendkívül biztonságos „Template on Mobile” (ToM) hitelesítési módszerrel kezeli a problémákat. (tovább…)

Az IDEMIA továbbfejlesztett multibiometrikus azonosítási rendszert (MBIS) szállít az INTERPOL számára

Annak érdekében, hogy a leghatékonyabb szolgáltatást nyújthassa tagországainak, az INTERPOL egy fejlettebb algoritmussal lett felszerelve az esetek megoldására. 2024 júliusában az IDEMIA Public Security (IPS) átadta az INTERPOL-nak a multibiometrikus azonosítási rendszer (MBIS) továbbfejlesztett változatát. A szervezet 196 tagországa immár ujjlenyomatokkal és arcképekkel is lekérdezheti az Interpol adatbázisát. (tovább…)

Az Alcatraz AI megcáfolja a gyakori téves arcfelismerő mítoszokat

Az arcfelismerő technológia az elmúlt években egyre elterjedtebbé vált, az alkalmazások az okostelefonok feloldásától a korszerű beléptetési megoldásokon keresztül a gyanúsítottak azonosításáig terjednek. A megoldás széles körben elterjedt használata ellenére még mindig sok tévhit él e technológia működésével és használatának következményeivel kapcsolatban. (tovább…)

Az Alcatraz AI az előírt adatvédelmet arcbiometrikus adatokkal biztosítja

A fejlett technológia és a növekvő adatvédelmi aggályok korában az Alcatraz AI egy úttörő megoldást mutatott be a piacon, amely fokozza a biztonságot és előtérbe helyezi a felhasználók adatvédelmét – a Rockot. Más arcbiometrikus rendszerekkel ellentétben ez az eszköz eltér a hagyományos normáktól, különösen azzal, hogy nem használ képernyőt. (tovább…)

Kreált „mesterarcokkal” vezethetők félre az arcfelismerő rendszerek?

Izraeli kutatók eredményei arra utalnak, hogy az arcfelismerő rendszerek rendkívül sebezhetők. Egy olyan módszert, mutattak be, amellyel “mesterarcokat”, azaz számítógépen generált arcokat lehet létrehozni, amelyek az arcfelismerő rendszerek mesterkulcsaként működnek és nagy valószínűséggel képesek több személyazonosságot is megszemélyesíteni – számol be érdekes híranyagában a Computerworld. (tovább…)

Teljes 3D érintés nélküli ujjlenyomat-felismerés

A 3D ujjlenyomat-felismerés a biometrikus azonosítás még többnyire kiaknázatlan területe. Ez a hiányosság elsősorban azzal magyarázható, hogy nem állnak még rendelkezésre azok az eszközök, amelyek érintés nélküli, gyors, megbízható és pontos 3D térbeli ujjlenyomat ábrázolására lennének képesek. Az első ígéretes 3D-s ujjlenyomat-leolvasó prototípus fejlesztést mutatja be egy olasz kutató team. (tovább…)

A HID Global sokoldalú hitelesítési újdonságai

Már elérhető a HID Signo Biometric Reader 25B – a HID Signo™ olvasócsalád legújabb tagja, a hitelesítési lehetőségek páratlanul gazdag választékát kínálva. Az ügyfelek mostantól ujjlenyomat, érintésmentes intelligens kártya vagy mobileszköz segítségével igazolhatják személyazonosságukat. (tovább…)

Újszülöttek biometrikus azonosítása: lehetséges?

Érdekes brazil tanulmányról számolt be Szabadi Balázs az Óbudai Egyetem Bánki Donát Karának mechatronika hallgatója A téma: hogyan fejlődött a biometrikus azonosítás folyamata és technikája az újszülöttek azonosítása kapcsán és hogy lehetséges-e a mai modern technikával javítani a régi nem megbízható módszereket, eredményeket. (tovább…)

A termikus arcfelismeréses technológia térhódítása – Sürgető szabályozási kérdések

Az Oxford University „Law and the Bioscienses” portálján megjelent több szerzős cikk a lázellenőrzés és a termikus arcfelismerés témakörével foglalkozik. Bemutatja a technológia jelenlegi állapotát, használatával kapcsolatos előnyöket és aggályokat, valamint a jelenlegi járvány idején és azon túl történő alkalmazásának szabályozására irányuló javaslatokat. (tovább…)

Arcbiometria a Covid 19 védekezésben napjainkban! – Kicsit szélesebb kitekintés

Az iparág továbbra is alkalmazza a biometrikus arcfelismerést a hőmérséklet detektáló rendszerekkel, hogy segítse a globális „nyitáshoz” kapcsolódó biztonsági követelményeket világszerte. A maszkfelismerés hozzáadódik az arcbiometriai rendszerekhez, és az algoritmusok frissítésre kerülnek a maszkok által elzárt arcok azonosításához. De mennyire megbízható a működésük? (tovább…)

Ujjlenyomat generáló gyűrű – egy gyűrűvel kivédhető a biometrikus adatlopás

Milánóban meglepő eszközzel állt elő a Kaspersky, és nehéz lett volna ennél jobb helyszínt találni. A vírusirtóiról és más kiberbiztonsági megoldásairól ismert orosz cég szokatlan hardvert mutatott be: Egy menő ezüstgyűrűt. Ahogy a biometria összeköti a fizikai világot a digitálissal, úgy a gyűrű áthidalja azt a problémát, hogy nem változtatható a biometrikus azonosítás alapanyaga. (tovább…)

Lap teteje