Azonnal cseréljük le a jelszavunkat, ha ilyet használunk
Egy egyszerű nyolc karakteres jelszó 37 másodperc alatt feltörhető. Egy 16 karakteres jelszó feltöréséhez viszont egy évszázad sem elég. Hívja fel figyelmünket cikkében az origo. (tovább…)
Egy egyszerű nyolc karakteres jelszó 37 másodperc alatt feltörhető. Egy 16 karakteres jelszó feltöréséhez viszont egy évszázad sem elég. Hívja fel figyelmünket cikkében az origo. (tovább…)
Az Európai Parlament támogatja az olyan, elektronikus aláírásra is használható digitális tárca bevezetését, amely a köz-, és magánszolgáltatások hitelesítésére és elérésére, valamint dokumentumok tárolására és megosztására is alkalmas. Az Európai Unió Tanácsának még hivatalosan jóvá kell hagynia a rendeletet. (tovább…)
A Nemzetközi Adatvédelmi Nap (január 28.) támogatására a kanadai Genetec Inc., megosztotta a legjobb adatvédelmi megoldásokat, hogy segítse a fizikai biztonság vezetőit a magánélet és az adatok védelmében. (tovább…)
A rohamosan fejlődő ChatGPT és riválisai a vállalatok működését is hatékonyabbá tehetik, ugyanakkor adatvédelmi és adatbiztonsági kockázatokat is felvetnek. Erről ír hasznos összeállítást a Biztonságportál. (tovább…)
Egyes Google Drive-felhasználók hónapok óta nem férnek hozzá adataikhoz a Google Drive legutóbbi összeomlása miatt. Ugyan a felhőben tárolás egyik előnye, hogy folyamatosan online biztonsági másolat készül adatainkról, ám nagy bajba kerülhetünk, ha mindent egy helyen tárolunk. (tovább…)
Hogyan tárolják adatainkat a pénzügyi szolgáltatók? Melyek a legjellemzőbb adatlopási trükkök? Hogyan védekezhetnek a felhasználók? – többek között ezekre a kérdésekre válaszol elemzésében a digitális pénzügyi fejlesztésekkel foglalkozó BlockBen informatikai igazgatója. A téma igencsak közhasznú, így a pénzcentrum cikkét mi is változatlan formában adjuk közre. (tovább…)
Korlátozott a lehetőség az ügyfél pénzének visszaszerzésére, ha az ő aktív közreműködésével szerzik meg azt a digitális adathalászok. A fogyasztó súlyos, szándékos gondatlansága esetén ráadásul a pénzforgalmi szolgáltatónak (pl. banknak) nincs kártérítési kötelezettsége sem. (tovább…)
Rengeteg munkahelyen kötelező a beléptetőrendszerek használata, de vajon miként felelnek meg ezek a technológiák a hibrid munkavégzés korszakában az adatvédelmi követelményeknek? A Biztonságportál a Deloitte szakértőinek állásfoglalását adta közre. (tovább…)
Előző cikkünkben a céges érzékeny, sérülékeny információk védelmét segítő DataLocker adathordozókat mutattuk be. A következőkben a DataLocker által gyártott két fő titkosítható hardvercsoportot fogjuk elemezni, így beszélünk a nagy adattárral rendelkező DL4 FE merevlemezekről, illetve részletesebben a sokkal kompaktabb K350 pendrive adattárolókról. (tovább…)
Modern világunkban egy átlagember 1,7MB adatot termel másodpercenként. Ez felfoghatatlanul sok információ felhalmozódását jelenti szinte villanásnyi idő alatt, melynek jó része –céges környezetben- érzékeny, sérülékeny információ létrejöttét is jelentheti. Az amerikai DataLocker vállalati portfóliója az ilyen jellegű adatok megfelelő védelemmel ellátott adathordozók fejlesztésével foglalkozik. (tovább…)
Előző cikkünben a változatlanul széles körben meglévő home office munkavégzés szabályozási kérdéseiről beszéltünk. Úgy gondoljuk, hogy ebben témában változatlanul aktuális a Deloitte szakértői kitűnő összefoglaló írásának ismétlése, amit még a tomboló COVID periódusába portálunk is közreadott. (tovább…)
A XXI. században nem lehet megalapozott döntéseket hozni megfelelő részletezettségű és a lehető legkorábbi időpontban rendelkezésre álló adatok nélkül. A mai korunk olaja az adat. Ez hajtja a gazdaságot, ez alapozza meg a működést és ez teszi leírhatóvá a környezetünkben zajló folyamatokat. Keszler Mátyásnak a VEEAM adatbiztonsággal foglalkozó nemzetközi cég hazai operációért felelős szakemberének gondolatait olvashatjuk adatvagyonunk kezelését értintő megkerülhetetlen kérdésekben. (tovább…)
A Secure Redact brit videobiztonsággal és adatvédelemmel foglalkozó cég a kiskereskedők körében végzett országos felmérése szerint a kereskedők jelentős bírságokat kapnak, mert nem védik meg az ügyfelek és az alkalmazottak magánéletét a videófelvételeken. (tovább…)
A repülőutak, vagy egy őrzött létesítménybe lépés előtt manapság már minden esetben biztonsági ellenőrzésen kell átesnünk. Ez az eljárás nem csak adataink, hanem minden nálunk lévő tárgy és eszköz virtuális átadásával is együtt jár. A csomagröntgen ugyanis mindent lát és mindent felismer – ráadásul már meg is jegyez. (tovább…)
Ismét fellángolt a vita a kínai megfigyelőrendszerek a személyiségi jogokat sértő, használata körül. Komoly sebezhetőséget fedeztek el a Hikvision Európa-szerte mindenhol megtalálható kameráiban. (tovább…)
Az elmúlt időszakban majdnem minden kártyás fizetés érintésmentesen történik, ez nagyban köszönhető a PIN kód megadása kapcsán megemelt, 15 000 forintos limitnek, de nyilván itt a COVID is jelentős szempont. De hogyan lesz mindez biztonságos? (tovább…)
A lényeg „A világ megváltozott, a pre-GDPR logikával ma már nem lehet videórögzítő rendszereket tervezni, kiépíteni, vagy üzemeltetni.” Antal Tibortól az SZVMSZK adatvédelmi tisztviselőjétől idéztünk aki a kamara honlapján részletesen mutatja be a NAIH egy ügyben hozott precedens értékű határozatát. Az ügy jelentőségére és tanulságaira való tekintettel a következőkben a teljes cikket leközöljük. (tovább…)
Az Oxford University „Law and the Bioscienses” portálján megjelent több szerzős cikk a lázellenőrzés és a termikus arcfelismerés témakörével foglalkozik. Bemutatja a technológia jelenlegi állapotát, használatával kapcsolatos előnyöket és aggályokat, valamint a jelenlegi járvány idején és azon túl történő alkalmazásának szabályozására irányuló javaslatokat. (tovább…)
Az adatvédelmi előírások teljesítése meglehetősen összetett feladat, hiszen a szabályok rengeteg különféle információra, területre és rendszerre terjednek ki. Az ellenőrzések kapcsán pedig a szankciók esetenként elég szigorúak lehetnek. (tovább…)
A Google Chrome napjaink legnépszerűbb böngészője, amelyikbe olyan lehetőség lett beépítve, amivel megnézhetjük, mennyire vannak biztonságban az adataink. Egyre növekvő kiberkockázat mellett dolgozunk. Az alábbi néhány lépést érdemes időről időre elvégezni. (tovább…)
Egy brit vállalati felmérés azt mutatta, hogy a 2000 megkérdezett cég 12%-a kémszoftverrel figyeli az otthoni munkát végző alkalmazottjait. (tovább…)
A koronavírus-világjárvány miatt számos területen kerül előtérbe a digitális ügyintézés – sok esetben azonban még hiányzik a megfelelő online biztonsági protokoll az ügyek hiteles bonyolításához. Pedig létezik megoldás, amely egyszerre teszi biztonságossá és hitelessé az e-kereskedelmet, az ingatlan- és vagyonkezelést vagy a közszféra szolgáltatásait: ez az okosszerződés. (tovább…)
A TikTok három évvel ezelőtt robbant be a köztudatba, azóta pedig töretlen népszerűségnek örvend, hiszen mára a második legnépszerűbb social média platformmá nőtte ki magát. A szórakozás mellett azonban nem szabad megfeledkeznünk a személyes adataink biztonságáról sem. A potenciális kockázatok megelőzése érdekében az ESET szakértői végigvezetnek a TikTok legfontosabb biztonsági beállításain. (tovább…)
Az automatizált arcfelismerés jogszerűségéről szóló vita az Egyesült Királyságban továbbra is porondon van miután a Fellebbviteli Bíróság döntése értelmében a dél-walesi rendőrség által követett gyakorlat során a telepítések nem voltak összhangban a törvényekkel. (tovább…)
Új, biztonsági szempontból jelentős fejlesztés kerül be a Chrome webböngésző októberben érkező verziójába a mixed form alapú adathalász támadások felismerése, kivédése ellen. (tovább…)
„Számtalan különféle biztonsági termék használata egy cégen belül, a rosszul beállított szolgáltatások és az új, felhőalapú biztonsági modellek körüli zűrzavar bizalmi válságot hozott létre. Az informatikai szakemberek sokszor jobban aggódnak a vállalatuk digitális értékei miatt, mint az otthonaik biztonságáért.” (Oracle, KPMG) (tovább…)
A GDPR-rel kapcsolatos megfelelőségi követelmények teljesítése folyamatos munkát ad a szervezeteknek. A Kingston Technology tanulmánya a terület utóbbi két évének eredményeit, problémáit mutatja be, majd egy kicsit a hazai helyzet is képbe kerül. (tovább…)
Nemrég jött ki itthon is a rendeletet, amely lehetővé teszi, hogy a hatósági karanténban lévők helyzetét egy telefonos applikációval ellenőrizzék. Ez gyakorlatilag azt váltaná ki, hogy a rendőröknek naponta be kelljen kopogtatniuk, hogy az érintettek tényleg ott vannak-e. A hazai megoldás az önkéntességen alapul, ami adatvédelmi szempontból azért megnyugtató. Kicsit bővebb kitekintésben ugyanakkor bőven akadnak jogos adatvédelmi aggályok. (tovább…)
Sokat cikkeztünk az utóbbi években a videós arcfelismerés személyiségi jogi kockázatairól. Ugyanakkor elkerüli a figyelmünket az a tény, hogy a különböző szereplők által történő megfigyelésünk (és nem csak az arcfelismerés vonatkozásában) szinte folyamatos és globális társadalmi méreteket ölt. A megoldási irány láthatóan nem a tiltás, hanem a szabályozás. Bruce Schneier neves biztonsági szakember és blogger véleményét olvashatjuk. (tovább…)
A mobilos helyadatok begyűjtésére és értékesítésére épülő iparág léte eddig sem volt ismeretlen, de a probléma kiterjedtségére és komolyságára most minden korábbinál látványosabban világított rá egy kiszivárgott adatbázis, amelyet a New York Times dolgozott fel. Az elvileg anonim adatokból szinte bárki beazonosítható, és egész városok lakosságának követhető nyomon minden mozdulata. (tovább…)