Új belépő szintű 9383 sorozatú hálózati AI kamera

A Vivotek kiterjeszti mesterséges intelligencia-biztonsági üzletágát belépő szintű, 9383s sorozatú hálózati AI kamerájának bevezetésével, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy megfizethető áron használják a mesterséges intelligencia videoelemzési szolgáltatásokat, könnyen felismerjék az emberek és az autók jellemzőit, valamint fokozzák a működés és a kezelés hatékonyságát. (tovább…)

Mesterséges intelligencia és mélytanulás a biztonsági röntgengépekben

Napjainkban az élet minden területén alkalmaznak mesterséges intelligenciával (AI) működő vagy azt használó berendezéseket, gépeket, rendszereket. Mint majdnem minden áttörést jelentő technológia, a mesterséges intelligencia is a hadiipari ágazatban, a harcászati-hadászati rendszerekben és eljárásokban jelent meg legkorábban. A biztonságtechnikai rendszerek fejlesztésénél új irányt és lendületet adott az öntanulás és az intelligens automatizálás lehetősége, amely az üzemeltetési kockázatokat és az emberi tévedéseket is jelentősen csökkentheti. A röntgengépek is okosodnak! (tovább…)

A mesterséges intelligencia és az analitika javíthatja a biztonságot az építkezéseken

Az építőiparban folyamatosan jelentkező probléma a munkavállalók biztonsága. Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatalának jelentései szerint minden 100 000 építőipari munkásból 9,7 szenved halálos sérülést évente, de a helyzet Európában és hazánkban sem túl rózsás. Egy honkongi startap megoldása kiváló eszközzé válhat az építkezések biztonsági problémáinak kezeléséhez. (tovább…)

Hogyan is állunk a mesterséges intelligencia alkalmazások szabályozási kérdéseivel? „Az alapvető értékek védelme állami és nem vállalati feladat” – beszélgetés Darrel Westtel

„Kevesen bíznák magánvállalatokra, hogy alapvető döntéseket hozzanak a véleményszabadságot vagy az emberek biztonságát érintő kérdésekben. Ezek kormányzati feladatok”– mutatott rá Darell West, az amerikai Brooking Institute elnökhelyettese, akivel Sándor Lénárd beszélgetett a mandiner portálon. (tovább…)

Kideríthetőek a pénztárnál megadott PIN-kódok

Noha egyre gyakrabban fizetünk például okostelefonok segítségével, azért még rengeteg alkalommal kerül sor hagyományos kártyás fizetésre. Kutatók gépi tanulással tesztelték, hogy milyen hatékonysággal lehet kipuhatolni a pénztáraknál beírt PIN-kódokat. Az eredményeken még a kutatócsoport is meglepődött. (tovább…)

Bosch Kamera Tréner – A mesterséges intelligencia alkalmazása videofelügyeleti megoldásokban

A videoanalitika alapjaiban változtatta meg napjaink biztonsági kameráit. Most már nem csupán passzív rendszerek, amelyek egész egyszerűen megfigyelik, rögzítik és visszajátszhatóvá teszik az eseményeket, hanem a metaadatok segítségével strukturálják és értelmet is adnak a felvételeknek. Ezáltal a Bosch kamerái nem csak megfigyelnek, de „látnak” is… (tovább…)

A NetEye 200-tól a mesterséges intelligenciáig, avagy a modern megfigyelőrendszerek morális és etikai kérdései

Éppen 20 évvel ezelőtt, 1998-ban „találkoztam” életemben az első IP kamerával. Tekintettel arra, hogy akkor 2 éve jelent meg az első – a sokat emlegetett Axis NetEye 200 -as. Mivel úgy alakult, hogy ez a találkozás jelentős hatást gyakorolt az életemre – hiszen az IP videó került a munkám fókuszába – így mindig is élénken foglalkoztatott, hogy merre tart, hová fejlődik ez az iparág. (tovább…)

Lap teteje