Az Axis integrálható az Eagle Eye Networks videofelügyelettel
Az Axis Communications új integrációt jelentett be az Eagle Eye Networks-el, amely kiemelkedő szereplő a felhőalapú videofelügyelet piacán. (tovább…)
Az Axis Communications új integrációt jelentett be az Eagle Eye Networks-el, amely kiemelkedő szereplő a felhőalapú videofelügyelet piacán. (tovább…)
A vállalati visszaélések mindennapos eszközévé vált Magyarországon is a mesterséges intelligencia (MI) – mutat rá az EY 50 magyar compliance- és biztonsági vezetővel készített kutatása, amelyről szerdán tájékoztatta a tanácsadó cég az MTI-t. (tovább…)
A Hanwha Vision két új, nagy teljesítményű AI PTZ Plus kamerát mutatott be, az XNP-C9310R és az XNP-C7310R. modelleket. A kamerák a mesterséges intelligencia segítségével gyors zoomot és fókuszt produkálnak, így nagyobb helyzetfelismerést és gyorsabb reakcióidőt tesznek lehetővé. (tovább…)
Az Európai Unióban a 2022/2555 NIS2 (Network and Information Systems Directive 2) irányelvet 2021. december 27-én hirdették ki, majd nem sokkal később 2023. január 16-án hatályba is lépett. A téma széleskörűen érinti a biztonságvédelem területét is, tekintettel arra, hogy a vállalatoknál alkalmazott biztonsági rendszerek túlnyomó többsége IP alapon működik, továbbá értelemszerűen ez a gyártókat és beszállítókat is érinti. Forrásunk a főbb szempontokat és az érintett ágazatokat sorolja, ebből szemezgetünk. (tovább…)
Hogy egy nagy klasszikust idézzünk: „A nemzetközi helyzet fokozódik”. Sajnos, ha a minket körülvevő világra nézünk, egyet kell értenünk ezzel a kijelentéssel, ami az EU-ban előtérbe hozta a kiberbiztonsági kérdéseket. Ennek következtében az EU szigorítja a kiberbiztonsággal kapcsolatos megközelítését, egyre több vállalatnak és állami szervezetnek kell alkalmazkodnia. Cikkünkben röviden azt vázoljuk fel, hogy mindennek milyen hatásai lesznek az IP video piacára. (tovább…)
A biztonsági megoldások magas költsége, a fenyegetések alacsony szintű ismerete a munkavállalók körében és a szakképzett munkatársak hiánya jelentik a három legnagyobb kihívást a digitális védelem biztosítása terén a magyar vállalatoknál. (tovább…)
Az amerikai kormány az IoT-eszközökre vonatkozó kiberbiztonsági tanúsítási és címkézési programot vezetne be. A lépéssel a felhasználókat segítenék abban, hogy megfelelő védelmi szint teljesítésére képes eszközöket tudjanak vásárolni. (tovább…)
A Securiton GEMOS egy vezető böngésző alapú biztonsági információkezelő és -szervezési rendszer. Nemrégen megtörtént a következő evolúciós lépés a GEMOS 5 „Next Generation PSIM” felé, amely már megjelent a Securiton termékkínálatában. (tovább…)
A biztonsági piac kiemelkedő behatolásérzékelő gyártója, a Texecom megkapta a Cyber Security Product Assurance Group (CySPAG) akkreditációját a BSIA-tól (British Security Industry Association) a vállalat digitális szolgáltatási platformjaira. (tovább…)
Az Európai Unió keményen szigorítja a kiberbiztonsággal kapcsolatos megközelítését. Az Axis már jó ideje azon dolgozik, hogy megfeleljen az előírásoknak. A NIS2 irányelv pedig óriási lehetőség a cég számára, hogy tovább erősítse pozícióit, különösen a nagy végfelhasználóknál. (tovább…)
A kérdésre meglepő válaszokat adott Jürgen Kunkelmann, a Karlsruhe Technológiai Intézet (KIT) Tűzvédelmi Technológiai Kutatóközpontjának mérnöke. A háromból mindössze egy helyes tippünk lett volna: a litiumion-akkumulátorok. (tovább…)
Az Axis communications szerzője rávilágít a mai biztonsági iparág egyik fő ellentmondására. Vajon a firmware-frissítések segítik-e vagy akadályozzák a rendszerek integritását. (tovább…)
Újabb lépést tett az Európai Unió a nemzetközösség kiberbiztonsági védekezésének megerősítése érdekében, miután a tagállamok és az Európai Parlament megállapodtak a NIS 2 irányelv végleges kereteiről. (tovább…)
Magyarországon tavaly a támadást elszenvedők 59 százaléka fizetett. 2021-ben az adattitkosítást elszenvedő szervezetek 46 százaléka fizette ki a váltságdíjat az adatok visszaszerzése céljából. (tovább…)
A kiberbiztonsággal és az üzembiztos működéssel kapcsolatos érthető aggodalmak ellenére az olyan technológia, mint az IoT, egyre fontosabb szerepet játszik a tűzbiztonságban is, habár a többi iparághoz képest – érthető biztonsági okokból – érzékelhető a lemaradás.. Az Ifsec Global véleménycikkéből szemezgetünk. (tovább…)
A biztonságportál arra hívja fel a figyelmet, hogy elmúlt év során a kis és közepes vállalkozások egyre inkább a kibertámadások célkeresztjébe kerültek. (tovább…)
Egy nemrég közzétett kutatás szerint nem jó ötlet hozzáférhető szervereken tárolni a kiberbiztosítással kapcsolatos dokumentumokat, és azzal is sokat lehet spórolni, ha valaki higgadtan kommunikál a támadókkal. (tovább…)
A brit Hiscox biztonsági szolgáltató jelentése szerint a vállalkozások kiberbiztonságra fordított kiadásai megkétszereződtek 2019 óta megkétszereződtek, ugyanakkor az Identitás és hozzáférés ellenőrzés kezelésének kibervédelmi vonatkozása a megkérdezett vállalatok fontossági listájának szinte a végére került. (tovább…)
Clive Madders, a Cyber Tec Security cég szakembere azt vizsgálja, az IfsecGlobal portálon közreadott cikkében, hogy a kiberbiztonság és a fizikai biztonság gyakorlata a cégek életében miért fonódik össze minden eddiginél erősebben, és miért kell a szervezeteknek közös megközelítést alkalmazniuk a teljesen biztonságos környezet fenntartása érdekében. (tovább…)
Egyre inkább vagyunk kitéve a csaló-adathalász web támadásainak, így indokolt az alaposabb informáltság ezen a területen. Az ESET szakértői összegyűjtötték, mire érdemes figyelni, hogy könnyen felismerjük a különbséget a biztonságos és a csaló weboldalak között. (tovább…)
Egy új, közös uniós kibervédelmi egység létrehozására irányuló elképzelést vázolt fel tegnap az Európai Bizottság az Európát érő egyre komplexebb kibertámadások hatékonyabb kivédése érdekében. (tovább…)
Az amerikai kormányzat a terrorizmussal azonos súlyú bűncselekményként kezelné ezután a zsarolóvírus-támadásokat, melyek egyre komolyabb gondot jelentenek az országban – írta meg néhány kiszivárgott dokumentum alapján. (tovább…)
A Microsoft „Kiberbiztonsági trendek Közép- és Kelet-Európában”- címmel ingyenesen letölthető e-learning könyvet tett közzé a térség kiberbiztonsági kérdéseit igényesen áttekintve. A témáról tanulságos, elgondolkoztató „kedvcsinálót” közöl a Biztonságportál. (tovább…)
Folytatjuk idei évre vonatkozó előrejelzéseket. Jelen írásban Johan Paulsson az Axis Communications szakértője szélesebb kitekintésbe elemzi a várható domináns szakmai tendenciákat. (tovább…)
Világszerte több tízezer, de Magyarországon is több mint ezer olyan netre kötött kamera található, amelyek képét egy bárki szabadon láthatja. A kitettség oka általában a felhasználói figyelmetlenség, de az eszközök sebezhetősége is vezethet ahhoz, hogy idegenek nézhetik élőben, privát életünket. (tovább…)
A Crowdstrike Services Cyber Front Lines kiberbiztonsági cég jelentése az általuk megtapasztalt, valós eseteikre épít, ez alapján figyelmezteti a cégeket, hogy akit támadás ért, azoknál kifejezetten nagy az esélye, hogy egy éven belül megismétlődik a gond. (tovább…)
Amikor a vállalatok már nem fizetnek elő többé a domainjükre, akkor azokra nem egy esetben gyorsan lecsapnak mások. Ugyanakkor az sem ritka, hogy ezek a domainek kibertámadások részeseivé válnak. (tovább…)
Egy friss tanulmány szerint az USA-ban és Angliában minden második alkalmazott munkája során okozott már biztonsági kockázatot. A hibák legfőbb oka a szórakozottság volt, és a távmunka csak súlyosbította a helyzetet. A Tessein cég felmérése. (tovább…)
A koronavírussal kapcsolatos eddigi kiberbiztonsági problémák azok voltak, hogy a csalók a WHO nevével visszaélve spameket küldözgetnek, illetve adathalászatot folytatnak. Most azonban már megjelent az első olyan kártékony program is, amely a koronavírus után kapta a nevét. (tovább…)
Az IFSEC International a Tavcom Training céggel együttműködve együttműködve iparági felmérést készített azzal a céllal, hogy jobban megértse, milyen kihívásokkal és lehetőségekkel szembesülnek a biztonsági ágazat szakemberei. Közel 1000 választ kaptak. A szakembereket foglalkoztató legfőbb témák: kiberbiztonság, intelligens épületek, rendszerintegráció. (tovább…)