Az i-PRO frissítette az Active Guard intelligens kereső alkalmazását

Az i-PRO (korábban Panasonic Security) kiadta Active Guard intelligens keresőalkalmazásának legújabb verzióját. Ez biztosítja, hogy az i-PRO kamerákkal rögzített, – az emberek és a járművek egyedi tulajdonságait leíró – metaadatok zökkenőmentesen eljuttassák a Milestone, Genetec és mások népszerű videókezelő rendszereihez. (tovább…)

A jövő biztonságtechnikája már ma is elérhető

„A biztonságtechnikában a videófelügyeleti élő felvételek éber figyelemmel kisérésének korlátjai vezettek az MI (Deep Learning) alkalmazások robbanásszerű fejlődéséhez” – Következő cikkünkben a napjainkban rendkívül népszerű mesterséges intelligencia szakmai alkalmazásairól olvashatunk összefoglaló igényű cikket, Mányi Leventének az SBT Protect szakemberének tollából. (tovább…)

Év végére várható a nemzetközi MI-szabályozás

Az ENSZ internet-szabályozási kérdésekkel foglalkozó állandó fórumának (IGF) kiotói rendezvényén Kisida Fumio japán kormányfő bejelentette, hogy a G7-ek vezetői az év végéig megegyeznek a mesterséges intelligencia nemzetközi szabályozásról. (tovább…)

A biztonsági röntgenberendezés sikertörténete – Kubától a komputertomográfig

Amikor egy „forradalmi” berendezésről vagy eszközről beszélünk, általában kapcsolódik hozzá a feltalálók, fejlesztők neve és sikersztorija. Az itt következő „problémát megoldó találmánynak nem volt szabadalma, a kitalálásáért és megalkotásáért senki nem kapott elismerést, a feltalálóit pedig soha nem is azonosították be. Ez a találmány ugyanakkor egy évtizeden belül világszerte elterjedt, és valószínűleg a hasznára vált…” Mindannyiunk számára biztonságosabbá tette a világot. A hódító új találmány neve pedig csomagvizsgáló röntgenberendezés. (tovább…)

Irisity IRIS+ AI-alapú videóelemző megoldás

Az Irisity bemutatja az IRIS+-t, a mesterséges intelligenciával hajtott videóelemző megoldását. Az IRIS+ egyesíti az Irisity „viselkedéselemzési szakértelmét” az Agent Vi platformjával a méretezhető elosztott elemzésekhez. (tovább…)

Hogyan is állunk a mesterséges intelligencia alkalmazások szabályozási kérdéseivel? „Az alapvető értékek védelme állami és nem vállalati feladat” – beszélgetés Darrel Westtel

„Kevesen bíznák magánvállalatokra, hogy alapvető döntéseket hozzanak a véleményszabadságot vagy az emberek biztonságát érintő kérdésekben. Ezek kormányzati feladatok”– mutatott rá Darell West, az amerikai Brooking Institute elnökhelyettese, akivel Sándor Lénárd beszélgetett a mandiner portálon. (tovább…)

Wisenet – A bi-spektrumú hőkamera

A Wisenet TNM-3620TDY egyszerre biztosítja a „Látható kép” és a „Hőkép” lehetőséget, lehetővé téve a felhasználók számára az objektumok hatékony megfigyelését intuitív felületen. A felhasználók a hőképhez a becsült testhőmérséklet (EBT) és a normál radiometrikus mód közül választhatnak.  (tovább…)

Az MI befolyásolhatja az emberi gondolkodást?

Folyamatosan napirenden tartott kérdés az mesterséges intelligencia és azt „életre hívó” ember kölcsönhatásának menete, viszonya, szabályozási kérdései, amelynek kapcsán a kutatók nem kevés nyugtalanító problémával is szembesülnek. Az alábbi példával egy befektetési játék kapcsán gondolkodhatunk el a problémán. (tovább…)

A mesterséges intelligencia kijátszhatja az embert?

A mesterséges intelligencia kijátszhatja az embert?

Alan Turing elgondolása szerint öt perces chat beszélgetés során az ember képes kiszűrni, hogy géppel beszélget-e vagy sem. Azonban az 1950-ben írt tanulmány alapján felállított teszten egy magát Eugene Goostmannak kiadó számítógép átment, megtévesztve a vele kommunikáló szakértők 33 százalékát.

A Turing teszt lényege, hogy a gép emberszerű vonásait vizsgálja meg, mennyire képes meggyőző lenni az MI, hogyan tud párbeszédbe elegyedni az emberrel. A teszt során írott szövegben kell kommunikálnia a tesztalanyokkal egy-egy embernek, viszont a tesztalanyoknak csak az egyike valódi személy, a másik egy számítógép. A teszt lényege, hogy a tesztalanyok meggyőzzék chat partnerüket a saját valódiságukról. A sikeres teszthez a kísérletben résztvevők 30 százalékának meggyőzése szükséges, ami eddig egyetlen számítógépnek sem sikerült.

A mostani eredmény 3 százalékkal szárnyalta túl a szükséges értéket, ami elsőre nem tűnhet soknak, de a kutatók állítása szerint már további fejlesztésekre fogja sarkallni a szakembereket, és rövid időn belül ugrásszerű fejlődés várható a mesterséges intelligencia területén. Azonban már a 33 százalékos megtévesztés is rendkívül magasnak számít, és komoly biztonságtechnikai problémákat vet fel, hiszen az online kommunikációban eddig is komoly veszélyforrást jelentettek az előre programozott számítógépek, amelyek rendszereket terheltek le, illetőleg adatokat próbáltak lopni a felhasználóktól pusztán annak segítségével, hogy egy másik embernek adták ki magukat. Amennyiben a mesterséges intelligenciának ilyen irányú felhasználása ugrásszerű fejlődésnek indul, a biztonságtechnikai szakembereknek is fel kell készülniük azoknak a támadásoknak a kivédésére, amelyek során MI technológia bevetésére lehetőség nyílik.

A mesterséges intelligencia kijátszhatja az embert?

Tekintettel arra, hogy az online kommunikáció kizárólag emberi résztvevők jelenléte mellett is hordoz számtalan veszélyt, a „gondolkodó számítógép” megjelenésével újabb veszélyforrások tárulnak fel. 2012-ben már 29 százalékos eredménnyel végzett a teszten ennek a chatrobotnak az elődje, tehát mindössze két évre volt szükség ehhez a szintű fejlesztéshez. Egy olyan világban, ahol a mesterséges intelligencia eredményesen képes elhitetni magáról, hogy egy mindössze 13 éves ukrán kisfiú (a legutóbbi, sikeres teszt során így történt), a biztonságtechnikai szakembereknek komoly kihívásokkal kell majd szembenézniük. Habár Murray Shanahan, az Imperial College London mesterséges intelligencia kutatója erősen vitatja a teszt eredményességét, az MI fejlődését senki sem hagyhatja figyelmen kívül.

A mesterséges intelligencia kijátszhatja az embert?

Forrás: Naked Security

Kapcsolódó cikkek:

A biztonsági szakembereknek jól kell érteniük az informatikához (is)

A hónap fenyegetése a drive-by letöltés

Védd magad – és az adataidat!

IT biztonsági trendek

Lap teteje