Az Ifsec 2012 legjobb rendészeti projektje

Az Ifsec 2012 Biztonságtechnikai Díj (IFSEC Security Industry Awards 2012) Az év rendészeti projektje címét a Glasgow-i közösségi és biztonsági szolgáltatások (Glasgow Community and Safety Services) nyerte el, amely célja a bűnözés megelőzése és az antiszociális viselkedés kezelése ezzel is elősegítve a város biztonságát.

Új csoport állt össze Glasgowban, hogy megelőzzék a bűncselekményeket, kezeljék az antiszociális viselkedést, és hogy növeljék a városi közösségek biztonságát. Steven Williams a szervezet képviseletében elmondta, úgy gondolják, hogy ez a legjobb módja a partneri együttműködésnek.

A partnerség tagjai:

  • Glasgow-i Városi Tanács,
  • StrathClyde Rendőrség (Skócia legnagyobb rendfenntartó szervezete),
  • Glasgow Közösségi Társaság és
  • Streetwatch, a videomegfigyelést végző cég.

A városokban élők közérzetére rossz hatással van, ha nem érzik magukat biztonságban, például az antiszociális viselkedés, a bűnözés és az erőszak miatt. Sok szervezet foglalkozik a városlakók biztonságával, de általában elszigetelten dolgoznak, sok köztük az átfedés, ezért nem kellően hatékonyak. Ezt fölismerve, hogy összehangolják a részt vevő szervezetek munkáját 1998-ban indították el a  névre hallgató szervezetet. Az alapítók közös célja volt, hogy Glasgow biztonságosabb várossá váljon.

Nagy Britanniában már működött a Pathfinder nevű bűnmegelőzési program, amely az állami szektort kívánta megreformálni szolgáltatás hatékony integrálásával, valamint a költségvetési és más egyéb források összevonásával. A Glasgow-i szakemberek a program tanulmányozása után úgy döntöttek, hogy a partnerségi viszony sokkal tartósabb és hatékonyabb. Ezért hozták létre a Glasgow-i közösségi és biztonsági szolgáltatásokat, mint a magánjogi társaságot, amely a közhasznú státuszt 2006-ban nyerte el. Ma 500 munkatárssal dolgoznak, 25 millió fontos költségvetéssel.
Egy csapatként dolgozik a szervezet valamennyi tagja, mert valódi változást szeretnének elérni a közösség életében. Nyitottak mindenféle kezdeményezésre, a más külső szervezetekkel való együttműködésre.

 

Együtt dolgoznak a következő szervezetekkel

  • Antisocial Behaviour Services – az antiszociális viselkedés elleni szervezet
  • A City Centre Task Force – belvárosi rendőrség
  • Community Security – a közösség biztonságát elősegíteni kívánó csoport
  • Environmental Enhancement – a környezetvédelmét célzó szervezet
  • Community Justice and Young People – a fiatalok jogait védő csoport
  • Tackling Violence Against Women – a nők elleni erőszak ellen küzdő szervezet

Az alapítók bár már egyesítették anyagi és személyi erőforrásaikat, és együtt váltak nagyobb szervezetté, azt szeretnénk, hogy a konkrét feladatokat helyi vagy szomszédsági szinten oldják meg. Így azután „Területi csapatokat” hoztak létre szerte a városban, amelyek a saját területükön oldják meg a feladatokat együttműködve a helyi közösségekkel és az egészségügyi szervezetekkel. A csoportok vezetői havonta találkoznak, egyeztetik munkájukat, megvitatják tapasztalataikat, hogy egységes szemléttel dolgozhassanak.

Az eredmények
Összefogás terén már számos pozitív eredményt értek el. Az erőforrások egyesítésével, az átfedések kiküszöbölésével sokkal hatékonyabban használják ki az emberi és anyagi erőforrásaikat. Együtt könnyebben mérik fel a problémákat és keresik meg a megoldásokat.
Biztonsági szempontból újra szervezték a kerületeket, így a tíz leghátrányosabb helyzetű kerületnek most nem elszigetelten, egyedül kell megbirkóznia a problémákkal, hanem városi szintű összefogással segítik őket. Ezzel növelve a teljes város biztonságát. A munkatársakat több féle feladat ellátására képezték ki, így a szervezeten belül különböző projektekben is dolgozhatnak.

Tiszta Glasgow
Az első közös munkájuk a „Tiszta Glasgow” volt, amelyben a Glasgow-i közösségi és biztonsági szolgáltatások mellett számos állami, magán és önkéntes szervezet vett részt. Összefogásuk eredményeként sikerült arra ösztönzi az embereket, hogy védjék helyi környezetüket, és 9 ezer órányi önkéntes munkával segítsék a várost. A tisztaságnak köszönhetően az ott lakók is sokkal jobban érzik magukat.

Tanulságok
Elérték, hogy Glasgow-ban a különböző területeken egységesen lépnek fel a biztonság és a környezet megóvása érdekében. Egyesítik munkatársaik szaktudását és szakértelmét, tanulnak egymástól, és a tanultakat beépítik saját munkájukba. A változtatásokat fokozatosan végzik, hogy a munkatársaknak alkalmazkodni tudjanak a megváltozott körülményekhez. A tapasztalatok igazolták, hogy hasznos volt létrehozni a szervezetet.

További információk: http://www.saferglasgow.com/

Forrás

 

 

English
Glasgow Community and Safety Services – Joining up staff and resources to prevent crime, tackle antisocial behaviour and promote community safety

 

In a nutshell

We are a new organisation that aims to prevent crime, tackle antisocial behaviour and promote community safety in the city. We think that this is best done by working in partnership. Our partnership consists of Glasgow City Council, Strathclyde Police, Glasgow’s Community Safety Partnership and Streetwatch – a CCTV company.

 

The issues

Cities suffer from a range of issues that makes them feel unsafe, including anti social behaviour, crime and violence. Many of us already dealt with issues that were linked to anti social behaviour and crime, but we did so in isolation without working with other agencies who delivered around the same issues. Issues often overlapped between agencies and we were losing out by not working together.

 

How we got started

A Glasgow Community Safety Partnership had been formed in 1998 involving all Council departments and a range of external agencies that had an interest in making Glasgow a safer place.

Glasgow had also taken part in a Crime Prevention Pathfinder as part of the public sector reform agenda. This aimed to make services more effective by integrating service provision and pooling budgets and resources.

Based on these experiences, we felt that by integrating all services that tackled anti-social behaviour – we would be able to get better outcomes. We also looked towards England to see what they had done.

We decided to make the Partnership more permanent and formalised. We set up Glasgow Community and Safety Services as a private company with charitable status in 2006. 500 members of staff were brought together.

They came from:

  • Glasgow City Council (various departments)
  • Strathclyde Police
  • Glasgow Community Safety Partnership
  • Streetwatch – a CCTV company.

 

What we do

In total, we have pooled £25 million in assets. We want to make a real difference to communities – and working together on the same issues helps us do this. We now work as one team delivering on all issues related to anti-social behaviour. We have already developed several initiatives to deliver our targets and every initiative involves working with other external agencies.

Together, we provide:

  • Antisocial Behaviour Services
  • A City Centre Task Force
  • Community Security
  • Environmental Enhancement
  • Community Justice and Young People
  • Tackling Violence Against Women.

While we have pooled resources and staff together and have become a bigger organisation, we want to make sure that we deliver solutions at a local or neighbourhood level. We have therefore set up five ‘Locality Teams’ across the city. They cover the same geographic areas as Glasgow’s Community Health and Care Partnerships and the local Community Planning Partnerships. The Locality Teams identify problems specific to each area and we then jointly target these issues. Each month, representatives from each locality meet to identify and discuss an overall approach.

 

More information

Vélemény, hozzászólás?